Biłgoraj: Przewrócił się jadąc skuterem, miał prawie 2 promile - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Przewrócił się jadąc skuterem, miał prawie 2 promile

Data publikacji 13.01.2020

O losie 24 letniego kierowcy skutera zdecyduje sąd. Mężczyzna był pijany, skuter nie był zarejestrowany i ubezpieczony . Ponadto sam kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 stycznia br. Policjanci patrolujący teren miasta tuż po północy zauważyli kierującego skuterem m-ki Yamaha, który przewrócił się wraz z pojazdem na skrzyżowaniu ul. Komorowskiego i Poniatowskiego w Biłgoraju. Natychmiast zbliżyli się do kierowcy chcąc udzielić mu pomocy. Okazało się jednak, że 24 latek nie odniósł obrażeń, natomiast jest nietrzeźwy. Jak wykazało badanie miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie.

 

Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Biłgoraj tablice rejestracyjne jakie znajdowały się na pojeździe wziął z innego pojazdu należącego do jego znajomej. Mundurowi sprawdzają prawdziwość tej informacji i okoliczności w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie tablic.  Dalsza kontrola wykazała, że skuter, którym kierował 24 latek nie jest zarejestrowany i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC a sam kierowca nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

JK