Biłgoraj: Policjanci odnaleźli zaginione dzieci - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Policjanci odnaleźli zaginione dzieci

Data publikacji 09.01.2020

Minionej nocy policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwójki dzieci w wieku 10 i 13-lat. Dzieci oddaliły się z terenu Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Natychmiast został ogłoszony alarm dla policjantów, którzy odnaleźli zaginionych. Dzieci całe i zdrowe trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj po godzinie 23:00 do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju zgłosiły się dwie kobiety, które zgłosiły zaginięcie dwójki dzieci będących wychowankami Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Z informacji jakie przekazały policjantom wynikało, że dzieci w wieku 10 i 13-lat po godzinie 18:00 oddaliły się z terenu Wioski i nie powróciły do niej, a także nie nawiązały kontaktu z  wychowawcami.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu dzieci został ogłoszony alarm dla policjantów biłgorajskiej komendy. Mundurowi sprawdzali teren miasta, przystanków autobusowych, dworca PKS i BUS, parków miejskich, pustostanów oraz innych miejsc w których mogłyby znajdować się zaginieni. W wyniku intetnsywnych czynności i dużego zaangażowania policjanów 13-letnia dziewczynka i 10-letni chłopiec zostali odnalezieni przez policjantów po godzinie 2:00 w nocy. Jak się okazało dzieci widząc poszukujących ich policjantów chowały się w zaroślach w niedalekiej odległości od Wioski Dziecięcej.

Dzieci całe i zdrowe trafiły pod opiekę wychowawców.

J.K.