Biłgoraj: Odblaski od policjantów - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Odblaski od policjantów

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci rozmawiają dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie i przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. O tym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia, jak być bezpiecznym na drodze do szkoły a także w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i w domu. Wczoraj policjanci odwiedzili kolejną szkołę a na zakończenie wręczyli dzieciom odblaskowe gwizdki.

Wczoraj policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowy z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktów z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo i na rowerze. Policjanci tłumaczyli również najmłodszym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

   Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie. Policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaskowe gwizdki tłumacząc, że gwizdek może pomóc w sytuacjach niebezpiecznych np. gdybyśmy się zgubili lub natarczywie zaczepiałby nas ktoś obcy. Hałas z pewnością pomoże odstraszyć intruza lub wskaże kierunek poszukującym nas osobom.

JK