Biłgoraj: Zaskoczyli włamywacza - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Zaskoczyli włamywacza

Data publikacji 24.09.2019

Policjanci z Tarnogrodu zatrzymali dziś w nocy na gorącym uczynku sprawcę włamania. Mężczyzna po wyważeniu drzwi do sklepu przygotowywał łupy do wyniesienia. Policjanci całkowicie zaskoczyli włamywacza, który był zamaskowany. Na twarz miał naciągniętą koszulkę, a na głowie kaptur. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że mieszkaniec pow. przemyskiego jest objęty policyjnym dozorem i będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy w Tarnogrodzie. Policjanci z miejscowego posterunku podczas patrolu terenu miasta około godziny 1:30 zauważyli, że ktoś chodzi po jednym ze sklepów spożywczych. Ostrożnie zbliżyli się do drzwi wejściowych i stwierdzili, że są wyważone. W pobliżu zauważyli leżący na ziemi łom. Natychmiast weszli do środka i zaskoczyli włamywacza, który pakował zrabowane łupy do torby. Mężczyzna był zamaskowany, miał naciągniętą na twarz koszulkę, a na głowie kaptur. Został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był już wielokrotnie karany za kradzieże z włamaniem i jest objęty policyjnym dozorem. Kompletnie zaskoczony włamywacz nie próbował uciekać i nie stawiał oporu.

Wstępnie straty wyrządzone przez mężczyznę zostały oszacowane na 7,5 tys. zł. 25-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli też dostawczy samochód, którym 25-latek przyjechał do Tarnogrodu na włamanie. 

Wkrótce z zatrzymanym będą prowadzone dalsze czynności procesowe. Pomimo młodego wieku, 25 latek  będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Z uwagi na ten fakt, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

J.K.