Biłgoraj: Widoczność i bezpieczeństwo na drodze - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Widoczność i bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 04.09.2019

Policjanci ruchu drogowego biłgorajskiej komendy odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Mundurowi w ramach akcji „Dla każdego jest miejsce na drodze” rozmawiali o bezpieczeństwie i widoczności szczególnie pieszych poruszających się po drogach. Na koniec spotkania mundurowi rozdali odblaski.

Mundurowi przez cały rok spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu i rozmawiają o bezpieczeństwie. Jedno z takich właśnie spotkań miało miejsce wczoraj o godzinie 13:00 w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki omówili z podopiecznymi zasady bezpiecznego zachowania się na drodze szczególnie teraz, gdy podczas wakacji na drogach panuje wzmożony ruch. Przypomnieli podopiecznym jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować życie.

   W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania na drodze podczas spacerów, w kolumnach czy podczas jazdy rowerem. Z kolei w ramach akcji „Oszustom stop”, tłumaczyli co zrobić w przypadku kradzieży, czy oszustwa i jakie są sposoby aby tego uniknąć.

   Na koniec spotkania policjanci rozdali podopiecznym odblaski zrobili pamiątkowe zdjęcia.

JK