Biłgoraj: Nie unikną kary - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Nie unikną kary

Data publikacji 12.08.2019

Kary nie unikną amatorzy jazdy na „podwójnym gazie” zatrzymani przez biłgorajskich policjantów w miniony weekend. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą 24-latek z gminy Biłgoraj oraz 60-latek z gminy Harasiuki. Kierowali oni samochodem i motorowerem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Biłgorajscy policjanci w sobotę tuż przed północą w miejscowości Wólka Biska zatrzymali do kontroli  kierującego motorowerem marki Piaggio. Jak wykazał policyjny alkomat mężczyzna z gminy Harasiuki miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Wczoraj natomiast przed godziną 17:00 w Biłgoraju na ul. Polnej 24 latek z gminy Biłgoraj kierował skodą mając również ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Teraz obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

   Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i  wysoka grzywna. Natomiast jeśli kierowca był w przeszłości karany za jazdę w stanie nietrzeźwość grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów, w przypadku recydywistów nawet dożywotnio. Nigdy nie wsiadajmy po alkoholu za kierownicę! Nawet jeśli piliśmy alkohol poprzedniego dnia a nie czujemy się dobrze nie ryzykujmy.


AP