Biłgoraj: Podsumowanie akcji „Znicz 2018” - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

Data publikacji 05.11.2018

W trakcie tegorocznej akcji „Znicz 2018” na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 9 kolizji drogowych i zatrzymano 2 kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Szczęśliwie nie doszło do wypadków. Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi nie tylko w trakcie trwania policyjnych akcji ale zawsze kiedy wsiadamy za kierownicę.

W tym roku od 31 października do 4 listopada na terenie całego kraju trwała akcja „Znicz”. W tym czasie na terenie powiatu biłgorajskiego doszło do 9 kolizji drogowych. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci biłgorajskiej komendy zatrzymali również 2 kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani 31 października br. Pierwszy z nich 38 latek z gminy Tarnogród kierował samochodem m-ki Renault mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Został zatrzymany w Luchowie Górnym około godziny 13:00. Natomiast tego samego dnia wieczorem około godziny 20:00, 23 letni mieszkaniec gminy Tereszpol został zatrzymany do kontroli drogowej w Biłgoraju na ul. Zamojskiej. Mężczyzna jechał samochodem m-ki BMW. Podczas kontroli okazało się, że kierował pomimo cofniętych mu uprawnień do kierowania a badanie alkomatem wykazało, że znajdował się on w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie niewiele ponad 0,2 promila alkoholu. Podczas tegorocznej akcji „Znicz” na terenie powiatu biłgorajskiego nie doszło do wypadków drogowych.

 

 

Policjanci wciąż apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą nie tylko w trakcie policyjnych akcji ale zawsze kiedy wsiadamy za kierownicę.

 

 

JK