Aktualności

Biłgoraj: Nietrzeźwy przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Data publikacji 10.10.2018

46-latek z gm. Tarnogród odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, przekroczenie prędkości i nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli. Policyjny alkomat wykazał u niego w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Wczoraj około godziny 14:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w Tarnogrodzie na ul. 1 Maja prowadzili pomiar prędkości. W trakcie działań zarejestrowali przekroczenie o 29 km/h dopuszczalnej w terenie zabudowanym prędkości przez kierowcę pojazdu marki Volkswagen. Policjanci wydali sygnał do zatrzymania się jednak kierowca zlekceważył polecenie i rozpoczął ucieczkę. Natychmiast policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak mężczyzna w dalszym ciągu uciekał. Po przejechaniu kilkuset metrów na wąskiej jezdni został zablokowany przez inne pojazdy co zmusiło go do zatrzymania.

Za kierownicą volkswagena siedział 46-letni mieszkaniec gm. Tarnogród. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do mężczyzny blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu. Mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do nawet 15 lat.

J.K.