Biłgoraj: Zatrzymani za włamanie i kradzież transporterów z piwem - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Zatrzymani za włamanie i kradzież transporterów z piwem

Data publikacji 06.07.2018

Za włamania do jednego ze sklepów spożywczych w Biłgoraju odpowie 40-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej oraz 38-latek z Biłgoraja. Ich łupem padły transportery z piwem o łącznej wartości ponad 400 zł. Policjanci odzyskali w całości skradzione rzeczy, a sprawcy przyznali się do winy. Obydwaj odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Ponieważ 40-latek ma zarzut w multirecydywie, grozić mu będzie kara do 15 lat więzienia.

Z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Biłgoraja. Nieznany sprawca po wyłamaniu kłódki zabezpieczającej ogrodzony schowek sklepu zabrał trzy transportery z piwem. Właściciel wycenił straty na ponad 180 zł.

Nie minęły trzy dni, a sprawca po raz kolejny „nabrał ochoty” na chmielowy trunek. Tym razem łupem padły cztery pełne transportery z piwem o wartości niespełna 250 zł.

Sprawą ustalenia włamywacza, zajęli się biłgorajscy stróże prawa. Policjanci z „ patrolówki ” swoje ustalenia przekazali policjantom służby kryminalnej. Kilka dni później policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z przestępstwem. To 40-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej oraz 38-latek z Biłgoraja. Jak ustalono, pierwszego włamania 40-latek dokonał sam, zaś drugiego- wspólnie z 38-letnim kompanem.

Policjanci odzyskali w całości skradzione rzeczy, a sprawcy przyznali się do winy.

40-latek dobrze znany jest funkcjonariuszom, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Za to ostatnie - kradzież z włamaniem - odpowie w warunkach multirecydywy. Będzie mu grozić za to kara do 15 lat więzienia. Z kolei do 10 lat grozić będzie jego koledze.

A.P.