Biłgoraj: Stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Stracił prawo jazdy

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj po godzinie 17.00 kolejny kierowca stracił prawo jazdy. W Różańcu biłgorajska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego skodą, który jechał z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsce w którym doszło do wykroczenia zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako to, gdzie kierujący nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość.

W środę o godzinie 17:15 biłgorajska drogówka w miejscowości Różaniec gmina Tarnogród zatrzymała do kontroli 19-latka z gminy Komarów Osada pow. zamojski. Mężczyzna kierował samochodem marki Skoda z prędkością 108 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał punkty karne i został ukarany mandatem.

    To już kolejny przypadek aktywności lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przyczynia się to do eliminowania z ruchu kierowców którzy lekceważą przepisy ograniczenia prędkości jak również do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Miejsce to figuruje na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako potwierdzone co oznacza, że kierowcy nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość.

A.P.