Biłgoraj: Ferie z Policją w powiecie - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Ferie z Policją w powiecie

Data publikacji 09.02.2018

Ferie zimowe zbliżają się ku końcowi. Okres dwutygodniowej przerwy w nauce był okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku dla dzieci biorących udział w zimowiskach. Właśnie w trakcie takich spotkań policjanci biłgorajskiej jednostki odwiedzali dzieci i młodzież i rozmawiali o tym jak być bezpiecznym.

Dzisiaj ostatni dzień ferii zimowych i już w poniedziałek trzeba wrócić do szkoły. Okres dwutygodniowej zimowej przerwy w nauce był doskonałą okazją do przypomnienia  zasad bezpiecznego wypoczynku dzieciom. Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, a także z wydziału biłgorajskiej drogówki odwiedzali w czasie ferii dzieci i młodzież na zorganizowanych zimowiskach. Właśnie w trakcie takich spotkań policjanci biłgorajskiej jednostki rozmawiali o tym jak być bezpiecznym podczas ferii zimowych. Mundurowi przypomnieli małym słuchaczom zasady bezpiecznego zachowania w domu, a także podczas zabawy na świeżym powietrzu ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagrożenie jakie towarzyszą zabawom na lodzie.

Funkcjonariusze biłgorajskiej drogówki omówili zasady bezpieczeństwa na drodze i przypominali o elementach odblaskowych, które mogą uratować nas przed zdarzeniem drogowym. Wspólnie z dziećmi policjanci powtórzyli numery alarmowe i omówili sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Podczas spotkań policjanci omówili także zagadnienie cyberprzemocy najczęściej dotykającej młodych ludzi.

J.K.