Biłgoraj: Akcja „Bezpieczny weekend” - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Akcja „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 29.12.2017

Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy w dniach 29.12.2017r. -01.01.2018r. W tym czasie policjanci biłgorajskiej jednostki prowadzić będą ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy jednak, że to bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas samych.

Policjanci w radiowozach oznakowanych jak i nieoznakowanych dzisiaj od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Akcja „Bezpieczny weekend” trwać będzie do 1 stycznia 2018r. Przedmiotem kontroli drogowych będzie stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów a w szczególności dzieci oraz przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości. Pamiętajmy, że jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowywanie właściwych odstępów między pojazdami, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, przyczyniające się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych. Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i alkohol są również nieodłącznym elementem najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy! Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd, odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. 

JK