Biłgoraj: Skradli pieniądze z bańki - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Skradli pieniądze z bańki

Data publikacji 30.01.2017

16 tysięcy złotych w bańce po mleku padło łupem złodziei, którzy włamali się do domu w gm. Obsza. Nietypowy sejf należał do 62-latka, który dodatkowo zabezpieczył go za pomocą kłódki. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ustalili samochód jakim się poruszali się włamywacze. Okazali się nimi 4 mieszkańcy gminy Tarnogród w wieku 17, 19, 20 i 29-lat. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze. Nie udało się jednak odzyskać bańki.

W minioną sobotę dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 62 letniego mieszkańca gminy Obsza o kradzieży z włamaniem do należącego do niego domu. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili ten fakt. Jak się okazało mężczyźnie skradziono 16 tysięcy złotych. Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności ustalili podejrzanych i samochód jakim się poruszali. Wszyscy czterej sprawcy w wieku 29, 20, 19 i 17 lat zostali zatrzymani, są mieszkańcami gminy Tarnogród. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mężczyźni wspólnie i w porozumieniu włamali się do domu 62-letniego mieszkańca gminy Obsza skąd ukradli 16 tysięcy złotych. Podzielili się łupem, jednak długo nie pozostali na wolności. W wyniku podjętych przez mundurowych działań zostali niezwłocznie zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci w wyniku podjętych czynności odzyskali skradzione mienie w całości oraz ujawnili i zabezpieczyli przedmioty służące mężczyznom do popełnienia przestępstwa. Wszyscy czterej mężczyźni odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozważnę przechowywanie oszczędności, najlepiej lokować je w banku. Pamiętajmy, że przechowując duże sumy pieniędzy lub inne wartościowe przedmioty w domu możemy stać się łatwym celem dla złodzieja.
JK