Biłgoraj: Policjanci uratowali życie 40-latkowi - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Policjanci uratowali życie 40-latkowi

Data publikacji 29.01.2017

Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji policjantów z komisariatu w Józefowie 40-latek ma szanse na przeżycie. Mężczyznę leżącego w swojej stajni pomiędzy końmi odnalazła sąsiadka, która natychmiast powiadomiła służby ratunkowe. Mundurowi którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia wydostali nieprzytomnego, bez funkcji życiowych mieszkańca Józefowa z pomieszczenia i podjęli akcję reanimacyjną. Dzięki przeprowadzonej przez policjantów reanimacji mężczyźnie zostały przywrócone funkcje życiowe. Został on przewieziony karetką w stanie ciężkim do szpitala w Zamościu. Poszkodowanym okazał się mieszkaniec Józefowa, właściciel koni. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godz. 19:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, że w miejscowości Józefów prawdopodobnie konie stratowały mężczyznę w stajni. Taką informację przekazała sąsiadka, która zobaczyła jej znajomego leżącego pod nogami koni. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Mundurowi w stajni pomiędzy końmi zauważyli leżącego mężczyznę. Szybko wydostali go ze środka, był on nieprzytomny oraz nie oddychał. Funkcjonariusze rozpoczęli akcję reanimacyjną, dzięki której mężczyźnie zostały przywrócone funkcje życiowe. Okazał się nim 40-letni właściciel koni. Załoga karetki pogotowia przewiozła mężczyznę w stanie ciężkim do szpitala w Zamościu.

Około dwie godziny po zdarzeniu do dyżurnego w Biłgoraju zadzwonił dyspozytor pogotowia z prośbą, aby przekazać podziękowania policjantom, którzy byli na miejscu zdarzenia, ponieważ dzięki nim 40-letni mieszkaniec Józefowa ma szansę na przeżycie, a reanimacja się udała.

Teraz policjanci wyjaśniają i ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

K.K.