Biłgoraj: Krajowa mapa zagrożeń. - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Biłgoraj: Krajowa mapa zagrożeń.

Data publikacji 05.01.2017

Każdy mieszkaniec naszego województwa może sam zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapa dostępna jest także dla mieszkańców naszego województwa.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Policja te sygnały weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:

-w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;

-drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;

-trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.


 

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

JK