Aktualności

Bez uprawnień, badań technicznych, na dwóch gazach i z mamą na pokładzie

Data publikacji 18.12.2020

Nawet dwa lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów to kara jaka grozi 19-latkowi, który jechał mercedesem. Młody mężczyzna zatrzymany do kontroli przez policję miał ponad 2 promile w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak sam przyznał, dopiero jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy. Jakby tego było mało, poruszał się pojazdem bez aktualnych badań technicznych.

W nocy z czwartku na piątek  tuż po północy policjanci z posterunku policji we Frampolu w miejscowości Radzięcin  zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego, a na miejscu pasażera jego mama.  

Policjanci wyczuli od młodego kierowcy woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile. Jakby tego było mało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przyznał, że jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Dodatkowo samochód, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla innych kierujących, pasażerów, rowerzystów czy pieszych. Pamiętajmy, że alkohol wpływa na obniżenie koncentracji, zaburza ostrość widzenia, w wyniku czego błędnie oceniane są własne możliwości.

sierżant sztabowy Joanna Pilarska