Aktualności

Rodzice potrąconej dziewczynki dziękują policjantom za profesjonalizm i opanowanie

Data publikacji 29.07.2020

"Chcielibyśmy aby inni dowiedzieli się o tym, jak wartościowe osoby zasilają szeregi służb mundurowych” – piszą rodzice potrąconej 6 letniej dziewczynki. Do wypadku doszło w ubiegłym miesiącu w miejscowości Łukowa. „Jesteśmy wdzięczni za ich podejście do wykonywanych obowiązków, za profesjonalizm, opanowanie i pomoc w tak trudnym momencie dla naszej rodziny”…

Do zdarzenia doszło 18 czerwca 2020 roku w miejscowości Łukowa około godziny 16:00. Jak ustalili policjanci 6 letnia dziewczynka, która znajdowała się na przejściu dla pieszych została potrącona przez kierującego samochodem marki Citroen 62 latka z gminy Łukowa. Dziewczynka została Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowana do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznała nie zagrażały jej życiu. Kierowca citroena był trzeźwy.

   Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie sierżant sztabowy Waldemar Ostasz i sierżant Mateusz Naklicki, którzy udzielili 6 latce pierwszej pomocy przedmedycznej, opatrzyli rany dziewczynki a podczas oczekiwania na przybycie karetki starali się uspokoić ją i jej rodziców monitorując przez cały czas stan dziewczynki. Rodzice 6 latki w nadesłanym na ręce komendanta liście  piszą, że „Dzięki ich cierpliwości, zaangażowaniu i empatycznym podejściu do naszej córki, która była ofiarą wypadku i dodatkowo ogromnym szoku, z którym nie umieliśmy sobie poradzić, mogliśmy spokojniej czekać na przybycie karetki...Chcielibyśmy aby inni dowiedzieli się o tym, jak wartościowe osoby zasilają szeregi służb mundurowych”.

    Każdego dnia policjanci w całym kraju interweniują w rozmaitych sytuacjach, często z narażeniem swojego zdrowia i życia pomagają ofiarom przemocy i wypadków. Życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za wyrazy uznania, które dają jeszcze większą motywację i siłę do podejmowania kolejnych wyzwań.

młodszy aspirant Joanna Klimek