Pijany i na zakazie doprowadził do kolizji - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Pijany i na zakazie doprowadził do kolizji

Data publikacji 27.07.2020

Przed sądem odpowie 22-latek z gm. Tereszpol, który pomimo sądowego zakazu i wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę opla i doprowadził do kolizji w wyniku, której samochód którym podróżowała rodzina z dziećmi dachował. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie około godziny 17:00 na trasie Lipowiec - Czarnystok. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni kierowca samochodu m-ki Opel wyjeżdżając z polnej drogi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy samochodu osobowego m-ki Nissan, którym podróżowała rodzina z dziećmi z pow. poznańskiego. Kierowca nissana chcąc uniknąć zderzenia z oplem gwałtownie skręcił i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie jego pojazd dachował. Do szpitala przewiezione zostały dzieci w wieku 9, 16 i 17-lat oraz ich 49-letnia mama. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła poważnych obrażeń.

Jak ustalili policjanci 22-letni kierowca opla znajdował się w stanie nietrzeźwości, mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. Ponadto wsiadł za kierownicę pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez sąd. 50-letni kierowca nissana był trzeźwy.

22-latek został zatrzymany, dzisiaj usłyszy zarzuty. Mężczyzna był w przeszłości karany za jazdę na „podwójnym gazie”. Teraz ponownie stanie przed sądem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i bardzo wysoka grzywna.

J.K