„Komarem” na podwójnym gazie - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

„Komarem” na podwójnym gazie

Data publikacji 23.06.2020

Mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu zakaz kierowania pojazdami i bez kasku jechał motorowerem 35-latek z gm. Księżpol. Teraz za popełnione czyny mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17:20 w miejscowości Majdan Nowy policjanci z ruchu drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego bez kasku motorowerem. Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, iż w chwili kontroli kierujący jednośladem był nietrzeźwy. 35-letni mieszkaniec gminy Księżpol wsiadł za kierownicę mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna może również zostać ukarany bardzo wysoką grzywną a sąd może w stosunku do niego orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że nietrzeźwy kierowca stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

JK