Granaty ręczne wykopane na posesji - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Granaty ręczne wykopane na posesji

Data publikacji 20.05.2020

Wczoraj około godziny 13:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o sześciu granatach odnalezionych na prywatnej posesji w miejscowości Teodorówka (gm. Frampol). Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

Wczoraj około godziny 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu sześciu granatów ręcznych na terenie prywatnej posesji w miejscowości Teodorówka. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci.

    Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że są to granaty ręczne z czasów II Wojny Światowej. Do odnalezienia niebezpiecznych wojennych pamiątek doszło podczas prac ziemnych z użyciem koparki. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Granaty z czasów II Wojny Światowej zostały zabezpieczone przez patrol saperski z Niska.

     PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia  niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! 

    UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp.  w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112.

JK