Mając prawie 2 promile przyjechał do sklepu po kolejną porcję alkoholu - Aktualności - KPP Biłgoraj

Aktualności

Mając prawie 2 promile przyjechał do sklepu po kolejną porcję alkoholu

Data publikacji 19.05.2020

Dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę i wezwali policję. Do zdarzenia doszło w wczoraj po 16:00 w miejscowości Księżpol. Nietrzeźwy 65 latek przyjechał oplem do sklepu po alkohol, mając w organizmie prawie 2 promile i nie posiadając uprawnień do kierowania. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16:00. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Księżpol dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę. Skierowani na miejsce policjanci zastali na miejscu dwóch mieszkańców gminy Potok Górny w wieku 19 i 27 lat.   Z relacji młodszego wynikało, że gdy jechał on swoim samochodem w stronę miejscowości Biszcza, nagle jadący z naprzeciwka kierowca samochodu m-ki Opel skręcił przed nim wjeżdżając na parking przy sklepie. Młody mężczyzna, który podróżował z matką oraz jadący za nim drugim samochodem kolega postanowili się zatrzymać.  Gdy kierowca opla chwiejnym krokiem wyszedł ze sklepu mężczyźni wyczuli od niego alkohol, uniemożliwili mu dalszą jazdę i poinformowali policjantów.

   Jak ustalili policjanci oplem kierował 65 letni mieszkaniec gminy Księżpol. Policyjny alkomat wykazał, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania. 65 latek tłumaczył policjantom, że przyjechał do sklepu po alkohol i przecież nic nikomu nie zrobił bo jechał ostrożnie. Na szczęście ekspedientka widząc stan nietrzeźwości mężczyzny odmówiła mu sprzedaży. Teraz dzięki obywatelskiej postawie innych kierowców nietrzeźwy 65 latek stanie przed sądem. Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

JK